Разговор:Роберт Мугабе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Jас сам створил чланци за двете сопруги на Мугабе - на bg:Сали Мугабе, bg:Грейс Мугабе, зато што многу се интересувам и волнувам од него. Ако некоj жели, нека ги копира овде, да могу и читатели на ова Википедиjа да ги ползуват. Добавил/Додал сам лепи извори - кинески, руски, верувам да ке биде полезно. Од петте чланци за Греjс само енглескиот е по-велик от моjот, се надевам да ви допадне. Потребител:Bogorm (разговор) 17:11, 8 март 2009 (UTC)