Разговор:Радмила Шекеринска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

А има ли маж?

Ми се чини дека сеуште е немажена. Boyan 09:26, 4 Мај 2006 (UTC)

Шекеринска или Шеќеринска[уреди извор]

Според официјалните страници, нејзиното презиме сепак е Шекеринска. Пробав да преместам, ама не ми успеа. Затоа хелп (Zdravko 07:22, 7 јули 2006 (UTC))

Веќе постоеше оваа статија и пренасочуваше кон Шеќеринска. Сега е обратно. --Милош 09:36, 7 јули 2006 (UTC)

Може да се напише дека е во брак со Божидар... не ми текнува на преѕимето попознат како Бобо Дајнерс.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • заменик-претседател наместо заменик претседател.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:50, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:55, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.