Разговор:Радио

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • може наместо можи, дијалект.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:46, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Zagaduvanje na vodata[уреди извор]

 Zagaduvanje na vodata e koga ke frlame otpadoci vo vodata
  taa se zagaduva  togas go zagaduvame i kislorod 

Kislorodot e 21 a azot e 78 ovaa mora da se znae iako e kratko Ovaa e se za ovaa tema .....

Best ferid[уреди извор]

         Love is a the freid bye bye