Разговор:Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 50м делфин во машка конкуренција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • External links -> Надворешни врски, македонски превод.
  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • јули име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 18:53, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.