Разговор:Очекувана вредност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Статистика на Економски факултет Оваа статија е дел од ВикиПроектот Статистика , кој има за цел да создаде квалитетни статии од областа на статистиката на Википедија. Ако сакате да учествувате во овој проект, може да ја подобрите оваа статија, да создадете нова статија од областа на статистика или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.