Разговор:Нов железнички мост (Белград)

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Hm most nije viseći već sa kosim zategama tj. cable-stayed bridge --Nbumbic 08:48, 20 април 2008 (UTC)

  brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

  Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:54, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

  brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

  Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 19:48, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]