Разговор:Македонски парламентарни избори (2002)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ај некој нека ми помогне во врска со цртањето табела. Оној што може, нека нацрта табела кај резултати. Резултатите ги има на линкот што е додаден таму (Zdravko 08:08, 8 Јуни 2006 (UTC))

Нешто во овој стил? Да ги додадам и другите резултати (бтв куцани се у фонт...) --Милош 08:39, 8 Јуни 2006 (UTC)

Фала. Вака сега. Додади уште една колона. Значи колоните да бидат: партија, освоени гласови и освоени мандати. Потоа додади редови со партиите, но само со процентите од вкупно освоените гласови, кои се дадени во последната колона. За фонтовите, не бери гајле, јас ќе ги конвертирам во мк. поддршка, ако ти немаш такво нешто кај тебе. (Zdravko 08:59, 8 Јуни 2006 (UTC))

Не е проблем тоа, мислев дали да ја ставам цела табела. Ако треба кажи, ќе ја средам. --Милош 09:08, 8 Јуни 2006 (UTC)

Напредуваме пополека :) И јас мислев да ги вклучиме и останатите партии, ама само процентите од вкупно освоените гласови. Ако вклучуваме по сите изборни единици кои беа резултатите, премногу голема ќе биде табелата. А и онака посетителите ќе ја имаат целата табела како надворешен линк (Zdravko 09:15, 8 Јуни 2006 (UTC))

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

списоци наместо листи, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:39, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.