Разговор:Враниште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Lemma[уреди извор]

Sorry that I write in English. I can read (in part) Macedonian but it's to difficult for me to write. The article itself is named Враниште but within the article one can only read Враништa. A dicussion at the regarding German article about that matter broight the result, that Враниште is a older version of the village's name while today only Враништa is in use. The contradiction between the lemma (article name) and use within teh article should be solved. --Mazbln (разговор) 20:06, 5 септември 2011 (CEST)