Разговор:Бајерн Минхен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • јануари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • февруари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • јуни име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:41, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Насловот на страницата[уреди извор]

Бидејќи немам такви овластувања, молам некој да го промени насловот на оваа страница. Наместо Бајерн, треба да стои Баерн. Фала и поздрав. ГП (разговор) 00:22, 16 октомври 2014 (CEST)