Разговор:Бас-гитара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Колку што знам, стандарндото штимање на шестожичаните гитари e Е,А,D,G,B,E, а не B,E,A,D,G,B,

Zaebangad 01:55, 10 јули 2006 (UTC)