Разговор:Античка филозофија

  Од Википедија — слободната енциклопедија
  ВикиПроект Философија
  Оваа статија е дел од ВикиПроект Философија, збир на волонтери и ресурси насочени кон зголемување на бројот и квалитетот на енциклопедиските статии на оваа тема. Ако сте заинтересирани за подобрување на овие теми, или сте заинтересирани за повеќе информации, погледнете ја проектната страница.
  IV Оваа страница е оценета како класа IV според скалата за квалитет на проектот.

  Врвна

  Оваа страница е од врвна важност според скалата за важност на проектот.

  brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

  Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:47, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]