Разговор:Адам Смит

    Од Википедија — слободната енциклопедија

    корегирани правописни грешки, реформулирање на некој реченици со буквален превод, и додадени внатрешни врска на поважните работи, keep up the good work :DTomsaso

    brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

    • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

    Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:37, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]