Разговор:Јудаизам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во дилема сум дали да ја пренасочам оваа статија до јудаизам. Според англиската википедија,[1] би требало да биде јудаизам, а испоред српската википедија е така [2]. Што мислите? (Zdravko 11:51, 9 јули 2007 (UTC))

Искрено првпат слушам дека постои терминот јудеизам. Јас сум за преместување. --Виктор Јованоски 12:23, 9 јули 2007 (UTC)

Da, proveriv vo leksikon, zborot e judaizam. --Emeraldher 19:08, 14 јули 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:37, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.