Разговор:Јордан Пиперката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

== Пиперката јa првожда бугарската пропаганда и се бори со српската ==

Како е можно да се вели дека Пиперката се бори против "бугарската пропаганда" кога што Пиперката целиот си живот го посвети на бугарштината во Македонија, ова са нелепи реченици. Тиа са смешни и немаат врска со тааа вселена :)))--Li4kata 10:52, 2 септември 2008 (UTC)

Престанете со форумската дејност и координирањето на Википедија. Посочувајте релевантни и проверливи извори, молам. Boyan 10:57, 2 септември 2008 (UTC)

Потсетување[уреди извор]

Да ги потсетам корисниците да не започнуваат уредувачка војна, бидејќи ќе бидам приморан да ја заштитам страницата. Ве молам, оладете ги главите. Boyan 11:09, 2 септември 2008 (UTC)

Мисла[уреди извор]

Нека не се надева ни Србија, ни Бугарија, ни Грција дека една педа земја македонска ќе добие, зашто за нејзиното ослободување ние крвта ќе ја пролеваме, па не ја даваме на друг, туку наша ќе биде.

За ва мисла Google.com и bing.com намират 2 страници со линкови, сите привзети од тука [1]. За жал никаде не се посочува од каде е мислата, кое што ја прави.. фејк?! Па се надевам сам Кирил ке си ја избрише.. --Подпоручикъ (разговор) 22:39, 22 август 2009 (UTC)