Разговор:Ѕверови

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ѕверови или Месојади?[уреди извор]

Не се разбирам толку многу во биологија, но сигурен сум дека редот Carnivora во превод е Месојади, а Ѕверови е веќе нешто друго, не знам што, како што реков не се разбирам, од чиста љубопитност би сакал да ми образложите ако сум грешка. (патем, видов дека во заграда има месојади, но сепак?) --Макс(разговор) 20:00, 26 јули 2009 (UTC)