РК Пролет 62

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
РК Пролет 62
Краток називПролет 62
Основан1962
ИгралиштеСпортска сала „Македонско сонце“
Приемност500
ЛигаСКОПСКО супер женска ракометна лига
Бои
Клупски бои         
Дресови
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Домашен
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Гостински

РК Пролет 62 — женски ракометен клуб од Скопје, Македонија. Боите на клубот се: жолто-плава и бело-зелена. Своите натпревари како домаќин, клубот ги игра во Спортска сала „Македонско сонце“. Kанцелариите на клубот се наоѓаат на Ул. Бојмија бр.1/1-41, 1000 Скопје.