Проја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пројапченкарен леб, кој се прави од крупно мелено пченкарно брашно, сол и вода. Се сретнуваат и други видови на проја, каде во некои се додава и пченично брашно и најчесто се прават со сирење.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]