Пристанишна шпедиција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пристанишна – поморска шпедиција е онаа која исклучиво или претежно се занимава со организирање на превоз на стока со поморски превозни средства.