Предлошка:Wiktionarypar

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поимот [[викиречник:{{{1}}}|{{{1}}}]] во Викиречникот, слободниот речник.

Овој предлошка е самонаведувачки и како е таков е дел од Википедија проектот а не енциклопедиска содржина.

Начин на користење: {{Wiktionarypar|1st|2nd|...|5th}} (еден до пет параметри)

Поврзано: