Прејди на содржината

Предлошка:UGA

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Уганда

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{UGA}}

Става знаменце и викиврска за Уганда. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Уганда}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано