Предлошка:SLB

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Соломони

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{SLB}}

Става знаменце и викиврска за Соломони. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Соломони}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{SOL}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „SOL“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Соломони.

Поврзано