Предлошка:Country data Соломони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Соломони е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Соломони Наслов на главата статија (Соломони)
shortname alias Соломони (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Solomon Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Solomon Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Соломони}} Соломони
  • {{знамеикона|Соломони}}Соломони
  • {{државнознаме|Соломони}} Соломони