Прејди на содржината

Предлошка:SADR

Од Википедија — слободната енциклопедија

 САДР

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{SADR}}

Става знаменце и викиврска за САДР. Оваа предлошка е пандан на {{flag|САДР}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано