Прејди на содржината

Предлошка:Location map Шведска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Шведска
name Шведска
border
coordinates
69.5
10.4 ←↕→ 24.6
55.1
map center 62°18′N 17°30′E / 62.3° СГШ; 17.5° ИГД / 62.3; 17.5
image Sweden location map.svg
Location map Шведска
image1 Sweden relief location map.jpg
Location map Шведска
skew 1.00
lat_skew 0.00