Предлошка:Location map Чиле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Чиле
name Чиле
border
coordinates
-17.4
-81.5 ←↕→ -61.5
-56.5
map center 36°57′ S; 71°30′ W / 36.95° S; 71.5° W / -36.95; -71.5
image Chile location map.svg
Location map Чиле
image1 Relief Map of Chile.jpg
Location map Чиле