Предлошка:Location map Чешка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Чешка
name Чешка
border
coordinates
51.3
11.8 ←↕→ 19.2
48.3
map center 49°48′N 15°30′E / 49.8° СГШ; 15.5° ИГД / 49.8; 15.5
image Czech Republic location map.svg
Location map Чешка
image1 Relief Map of Czech Republic.png
Location map Чешка