Предлошка:Location map Чад

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Чад
name Чад
border
coordinates
23.95
12.85 ←↕→ 24.6
6.95
map center 15°27′00″ N; 18°43′30″ E / 15.45° N; 18.725° E / 15.45; 18.725
image Chad location map.svg
Location map Чад
image1 Chad relief location map.jpg
Location map Чад