Предлошка:Location map Холандија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Холандија
name Холандија
border
coordinates
53.7
3.1 ←↕→ 7.5
50.6
map center 52°09′ СГШ; 5°18′ ИГД / 52.15° СГШ; 5.3° ИГД / 52.15; 5.3
image Netherlands location map.svg
Location map Холандија
image2 Netherlands location map 1944.svg
Location map Холандија