Прејди на содржината

Предлошка:Location map Франција Ил де Франс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Ил де Франс
name Ил де Франс
border
coordinates
49.48
1.211 ←↕→ 3.8
47.78
map center 48°37′48″N 2°30′20″E / 48.63° СГШ; 2.5055° ИГД / 48.63; 2.5055
image Ile-de-France region location map.svg
Location map Франција Ил де Франс
image1 Ile-de-France region relief location map.jpg
Location map Франција Ил де Франс