Предлошка:Location map Франција Бретања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бретања
name Бретања
border
coordinates
49
-5.25 ←↕→ -0.9
47.2
map center 48°06′00″ N; 3°04′30″ W / 48.1° N; 3.075° W / 48.1; -3.075
image Bretagne region location map.svg
Location map Франција Бретања
image1 Bretagne region relief location map.jpg
Location map Франција Бретања