Предлошка:Location map Финска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Финска
name Финска
border
coordinates
70.4
19.0 ←↕→ 32.0
59.5
map center 64°57′ СГШ; 25°30′ ИГД / 64.95° СГШ; 25.5° ИГД / 64.95; 25.5
image Finland location map.svg
Location map Финска
image1 Finland physical map.svg
Location map Финска