Предлошка:Location map Турција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Турција
name Турција
border
coordinates
42.5
25.4 ←↕→ 45.0
35.5
map center 39°00′ N; 35°12′ E / 39° СГШ; 35.2° ИГД / 39; 35.2
image Turkey location map.svg
Location map Турција
image1 Turkey relief location map.jpg
Location map Турција
Икона за документација Документација за предлошка[создај]