Предлошка:Location map Туркменистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Туркменистан
name Туркменистан
border
coordinates
43.2
52.0 ←↕→ 67.2
34.9
map center 39°03′ N; 59°36′ E / 39.05° N; 59.6° E / 39.05; 59.6
image Turkmenistan location map.svg
Location map Туркменистан
image1 Relief Map of Turkmenistan.png
Location map Туркменистан