Предлошка:Location map Соломонски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Соломонски Острови
name Соломонски Острови
border
coordinates
-4.3
154.4 ←↕→ 170.4
-13.5
map center 8°54′S 162°24′E / 8.9° ЈГШ; 162.4° ИГД / -8.9; 162.4
image Solomon Islands location map.svg
Location map Соломонски Острови