Предлошка:Location map Словенија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Словенија
name Словенија
border
coordinates
47.1
13.2 ←↕→ 16.8
45.2
map center 46°09′ N; 15°00′ E / 46.15° N; 15° E / 46.15; 15
image Slovenia location map.svg
Location map Словенија
image1 Slovenia relief map.png
Location map Словенија