Предлошка:Location map Сејшели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сејшели
name Сејшели
border
coordinates
-3.3
45.7 ←↕→ 57.2
-13.0
map center 8°09′ S; 51°27′ E / 8.15° S; 51.45° E / -8.15; 51.45
image Seychelles location map.svg
Location map Сејшели