Предлошка:Location map Северна Кореја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Северна Кореја
name Северна Кореја
border
coordinates
43.2
124.1 ←↕→ 130.9
37.5
map center 40°21′ N; 127°30′ E / 40.35° СГШ; 127.5° ИГД / 40.35; 127.5
image North Korea location map.svg
Location map Северна Кореја
image1 North Korea physical map.svg
Location map Северна Кореја