Прејди на содржината

Предлошка:Location map Саудиска Арабија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Саудиска Арабија
name Саудиска Арабија
border
coordinates
32.5
34.2 ←↕→ 56.0
16.0
map center 24°15′N 45°06′E / 24.25° СГШ; 45.1° ИГД / 24.25; 45.1
image Saudi Arabia location map.svg
Location map Саудиска Арабија
image1 Saudi Arabia relief location map.jpg
Location map Саудиска Арабија