Предлошка:Location map СД Микронезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of СД Микронезија
name СД Микронезија
border
coordinates
14.5
137.0 ←↕→ 163.5
0.5
map center 7°30′ N; 150°15′ E / 7.5° N; 150.25° E / 7.5; 150.25
image Federated States of Micronesia location map.svg
Location map СД Микронезија