Предлошка:Location map САД Сан Франциско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сан Франциско
name Сан Франциско
border
coordinates
37.866
-122.604 ←↕→ -122.253
37.564
map center 37°42′54″ N; 122°25′43″ W / 37.715° СГШ; 122.4285° ЗГД / 37.715; -122.4285
image Location map San Francisco.png
Location map САД Сан Франциско