Прејди на содржината

Предлошка:Location map САД Луизијана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Луизијана
name Луизијана
border
coordinates
33.2
-94.2 ←↕→ -88.6
28.7
map center 30°57′N 91°24′W / 30.95° СГШ; 91.4° ЗГД / 30.95; -91.4
image USA Louisiana location map.svg
Location map САД Луизијана