Предлошка:Location map САД Вирџинија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Вирџинија
name Вирџинија
border
coordinates
40.2
-83.9 ←↕→ -75.0
35.8
map center 38°00′ СГШ; 79°27′ ЗГД / 38° СГШ; 79.45° ЗГД / 38; -79.45
image USA Virginia location map.svg
Location map САД Вирџинија