Предлошка:Location map Русија Алушта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Алушта
name Алушта
border
coordinates
44.913
34.16 ←↕→ 34.76
44.524
map center 44°43′07″ СГШ; 34°27′36″ ИГД / 44.7185° СГШ; 34.46° ИГД / 44.7185; 34.46
image Alushta locator map.png
Location map Русија Алушта