Предлошка:Location map Република Конго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Република Конго
name Република Конго
border
coordinates
3.736
10.290 ←↕→ 19.126
-5.760
map center 1°00′43″ S; 14°42′29″ E / 1.012° ЈГШ; 14.708° ИГД / -1.012; 14.708
image Congo location map.svg
Location map Република Конго
image1 Congo physical map.svg
Location map Република Конго