Прејди на содржината

Предлошка:Location map Реинион

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Реинион
name Реинион
border
coordinates
-20.8
55.15 ←↕→ 55.9
-21.45
map center 21°07′30″S 55°31′30″E / 21.125° ЈГШ; 55.525° ИГД / -21.125; 55.525
image La Réunion department location map.svg
Location map Реинион
image1 La Réunion department relief location map.jpg
Location map Реинион
image2 La Réunion arrondissement commune map.svg
Location map Реинион