Шаблон:Location map Перу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Перу
name Перу
border
coordinates
0.73
-83.25 ←↕→ -66.75
-19.36
map center 9°18′54″ ЈГШ; 75°00′00″ ЗГД / 9.315° ЈГШ; 75° ЗГД / -9.315; -75
image Peru location map.svg
Location map Перу
image1 Peru physical map.svg
Location map Перу