Предлошка:Location map Панама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Панама
name Панама
border
coordinates
10.28
-83.56 ←↕→ -76.64
6.79
map center 8°32′06″ N; 80°06′00″ W / 8.535° N; 80.1° W / 8.535; -80.1
image Panama location map.svg
Location map Панама
image1 Panama relief location map.jpg
Location map Панама