Предлошка:Location map Норвешка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Норвешка
name Норвешка
border
coordinates
71.5
4.1 ←↕→ 31.6
57.6
map center 64°33′ СГШ; 17°51′ ИГД / 64.55° СГШ; 17.85° ИГД / 64.55; 17.85
image Norway location map.svg
Location map Норвешка
image1 Relief Map of Norway.png
Location map Норвешка