Предлошка:Location map Нигерија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Нигерија
name Нигерија
border
coordinates
14.0
2.0 ←↕→ 15.0
4.0
map center 9°00′ N; 8°30′ E / 9° N; 8.5° E / 9; 8.5
image Nigeria location map.svg
Location map Нигерија
image1 Nigeria relief location map.jpg
Location map Нигерија