Предлошка:Location map Нигер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Нигер
name Нигер
border
coordinates
24
-1 ←↕→ 17
11
map center 17°30′ СГШ; 8°00′ ИГД / 17.5° СГШ; 8° ИГД / 17.5; 8
image Niger location map.svg
Location map Нигер
image1 Niger relief location map.jpg
Location map Нигер